Ocieplenie Poddasza

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową

Jeszcze jakiś czas temu poddasze kojarzone było z pomieszczeniem gospodarczym, jednak w ostatnich latach, kiedy na popularności zyskują styl loftowy i industrialny, z większą przychylnością patrzymy na ostatnią kondygnację w domach. Nie brakuje chętnych, którzy właśnie w tym miejscu urządzają przytulny pokój użytkowy. Jednak, żeby było to miejsce, w którym można komfortowo spędzić czas, konieczna jest jego dobra izolacja. I tutaj pojawia się pytanie, czym ocieplić poddasze. Na prowadzenie wsuwają się wełna i pianka poliuretanowa, przy czym ta druga szybko zdyskwalifikuje tą pierwszą, a my powiemy Wam jak i dlaczego!

Szybka Realizacja

Docieplenie poddasza w domu jednorodzinnym można wykonać w ciągu jednego dnia.

Zapewniają Ciszę

Izolacja Natryskowa pianką poliuretanową zapewnia izolacje akustyczną pomieszczeń.

Gwarantują Oszczędność

Izolacja pianką to inwestycja która gwarantuje różnicę w rachunkach za ogrzewanie.
Porównanie temperatur ocieplonego budynku

Temperatura zewnętrzna
Temperatura wewnętrznej strony dachu z włóknem mineralnym
Temperatura wewnętrznej strony dachy z pianką poliuretanową

Ocieplenie poddasza pianką czy wełną?

Analizując temat materiałów, którymi możemy wykonać izolację poddasza, natrafiamy na publikacje poświęcone wełnie mineralnej i wspomnianej piance poliuretanowej. Którą wybrać? Doświadczenia zadowolonych użytkowników jednoznacznie stawiają na drugi z materiałów. Jakimi argumentami się posiłkują? Pianka w porównaniu z wełną słabo chłonie wilgoć, co bezpośrednio przedkłada się na lepsze przewodnictwo ciepła, większą izolację termiczną i co za tym idzie, zatrzymanie ciepłego powietrza w domu. Kolejna sprawa to skład tego materiału, który w przeciwieństwie do wełny nie jest atrakcyjnym otoczeniem dla gryzoni, a dokładność, z którą wypełnia szczeliny, nie pozostawia pola manewru nawet najmniejszym szkodnikom.

Pianka jest odporna na ściskanie i rozciąganie – jej pracę można porównać do pracy dachu, który przez lata pozostaje sztywny i stabilny. Jest również materiałem bezpiecznym w przypadku pożaru – izolacja natryskowa pianką poliuretanową posiada klasę palności E. Porozmawiajmy o czasie. Instalacja pianki zajmuje go o wiele mniej niż izolowanie pomieszczenia wełną, które wymaga używania folii paroizolacyjnych. Mamy jeszcze dobrą wiadomość dla alergików – pianka w przeciwieństwie do wełny, nie uczula – jest obojętna chemicznie, bezwonna i nietoksyczna. Na koniec zostaje odpowiedzenie sobie na pytanie, co wybrać. Jednak odpowiedź wydaje się być oczywista. Pianka zapewnia lepszą szczelność i ochronę, z kolei wełna powoli odchodzi do lamusa i zostawia pole do popisu nowocześniejszym materiałom.

Darmowa Wycena