Piana na poddasze

Piana na poddasze

piana na poddasze

Piana na poddasze którą oferuje Demilec Polska to Sealection 500 lub Komfort Plus OC08. Do ocieplenia poddasza stosowane są piany otwartokomórkowe. Piana na poddasze swoją strukturą delikatnie przypomina gąbkę. Ma bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej (λ = 0,037) oraz jest bardzo lekka i paro przepuszczalna.

Piankę nakłada się metodą natrysku która polega na nałożeniu specjalnym pistoletem piany która po kilku sekundach rośnie dopasowując się do podłoża. Metoda natrysku izolacji pozwala idealnie wypełnić i dotrzeć do każdej nawet mikro szczeliny. W związku z tym mamy pewność, że otrzymujemy idealnie zabezpieczoną powierzchnię oraz, że nie powstaną mostki termiczne.

Przy izolacji natryskowej nie ma znaczenia z czego wykonane jest poszycie. W przypadku desek ważne jest jedynie aby ich wilgotność nie przekraczała 18%. Łączna warstwa izolacji powinna wynosić około 20cm. Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem natrysku piany na poddasze zastosować wieszaki ponieważ krokwie zazwyczaj są niższe przez co prawdopodobnie zostaną zalane w piance. Nie ma konieczności obcinania wybrzuszeń jeśli nie wystają poniżej poziomu wieszaków. Po zakończeniu izolacji natryskowej całość zaleca zabezpieczyć paroizolacją, aby do piany od środka nie przedostawała się wilgoć.

Pianę na poddasze nakłada się bardzo szybko i sprawnie. Przeciętne poddasze w domu jednorodzinnym sprawny fachowiec jest w stanie wykonać w przeciągu jednego dnia.

Pianka poliuretanowa (Pur) posiada wyższe parametry przewodnictwa cieplnego od materiałów stosowanych klasycznie takich jak wełna. Jest mało atrakcyjna dla gryzoni dzięki swoim właściwością rozrostu i wypełniania wszystkich trudno dostępnych miejsc. Wręcz uniemożliwia powstawania szczelin w których mogły by się one zagnieździć.

Do nałożenia piany na poddasze zalecamy wybrać sprawdzonych wykonawców.