Piana amerykańska

Piana amerykańska Demilec

piana amerykańska demilec

Piana amerykańska dystrybuowana przez Demilec Polska oferuję systemy ociepleń w postaci amerykańskiej pianki natryskowej. Technologia natrysku pianki zaczyna dominować nad innymi materiałami stosowanymi obecnie w budownictwie.

Pianka amerykańska gwarantuje najwyższą jakość ze względu na rygorystyczne normy występujące w Stanach Zjednoczonych. Pianę izolacyjną Demilec cechują doskonałe parametry, właściwości izolacyjne oraz bariera przeciwwilgociowa. Zastosowanie pianki do izolacji gwarantuje brak mostków termicznych ze względu na metodę nakładania, tworzy ona również izolację akustyczną pomieszczeń.

Piana amerykańska stosowana z powodzeniem między innymi do izolacji:

Piana amerykańska cechuje się wysoką jakością oraz nowoczesną formułą.

Posiadają parametry które gwarantują izolacje termiczną, przeciwwilgociową oraz akustyczną na najwyższym poziomie. Piana poliuretanowa dystrybuowana przez Demilec Polska jest energooszczędna, oraz wolna od szkodliwych związków chemicznych po natrysku jest obojętna zarówno dla przyrody jak i ludzi.

W Stanach Zjednoczonych domy buduje się w większości z drewna (pomijając wyjątki czyli kamienice w wielkich miastach jak np. Nowy Jork).

Dzięki swojej prostocie powstają od kilku tygodni do maksymalnie dwóch miesięcy wraz z wykończeniem wnętrza. Amerykańskie podejście do budownictwa opiera się o tańsze, wygodniejsze rozwiązania. W budynkach montuje się ściany z płyt wiórowych, a instalacje z rur i kabli umieszczone są w przestrzeni pomiędzy ścianami. Domy w Stanach Zjednoczonych w zdecydowanej większości przypadków bywają wykończone, wyposażone oraz gotowe do zamieszkania.

Biorąc pod uwagę konstrukcje szkieletową budynków w USA niezbędne jest odpowiednie zaizolowanie wolnych przestrzeni pomiędzy płytami które tworzą ściany tak, aby chroniły od zimna, upałów czy wilgoci. W Stanach Zjednoczonych panują zróżnicowane warunki pogodowe i nawet pomimo to pianka poliuretanowa jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów na tamtym rynku. Pianka pozwala dokładnie uszczelnić wszystkie wolne przestrzenie ze względu na sposób jej nakładania i rozrost występujący podczas natrysku. Tworzy ona jednolitą nieprzerwana warstwę więc nie występują mostki termiczne, co stanowi wielką przewagę nad innymi materiałami. Pianka poliuretanowa nie obciąża konstrukcji budynku, a wręcz przeciwnie tworzy jej wzmocnienie co ma wielkie znaczenie w przypadku budynków opartych o system szkieletowy.

Amerykańskie pianki poliuretanowe wykazują zerową emisję do atmosfery lotnych związków organicznych takich jak gazy i substancje toksyczne. Dzięki czemu tego typu rozwiązanie jest przyjaznym dla środowiska energooszczędnym rozwiązaniem.

Artykuł na temat amerykańskich oraz kanadyjskich pian poliuretanowych w Polskim Portalu Izolacji Natryskowych.
Bądź pewny co dostajesz czyli piany z USA i Kanady.