Ocieplenie Pianą

Ocieplenie Pianą

ocieplenie pianą

Ocieplenie pianą ma szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkalnym jak i przemysłowym czy rolnictwie. W przypadku piany zamkniętokomórkowej już kilka centymetrów izolacji gwarantuje jej szczelność. Parametry pianki pozwalają stosować ją w najbardziej wymagających projektach.

Metoda nakładania piany umożliwia zaizolowanie ciężko dostępnych szczelin oraz nierówności pokrywając całkowitą powierzchnie, piana stanowi również izolacje akustyczną.

Ocieplenie pianą, jaką wybrać ?

Jeżeli zdecydujemy się na ocieplenie pianą musimy wybrać jej typ. Na zewnątrz budynku używa się przeważnie piany zamkniętokmórkowej ponieważ stanowi ona barierę przed czynnikami atmosferycznymi. Piana tego typu ma wysokie parametry fizyczne oraz jeden z najniższych współczynników przewodzenia ciepła. Decydując się na ocieplenie poddasza lub np. ścian wewnątrz budynku powinniśmy wybrać pianę otwartokomórkową, ma ona nieco niższe parametry jeśli weźmiemy pod uwagę termoizolację oraz odporność jednak jest ona paro przepuszczalna o wiele lżejsza i tańsza.

Jaka jest cena izolacji pianą.

Ceny natrysku pianki są dość zróżnicowane, a na jej ostateczny koszt wpływa wiele elementów. Podstawowym czynnikiem jest grubość izolacji. Kolejne czynniki to wielkość i rodzaj inwestycji. W przypadku zainteresowania dokładną darmową wyceną należy skontaktować się z naszymi doradcami.

Ile trwa natrysk piany ?

Aplikacja piany poliuretanowej jest szybka ponieważ nie ma potrzeby stosowania mocowań do izolowanych powierzchni. Specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do nakładania piany pozwala na wykonanie około 250-300m2 w ciągu jednego dnia. Sprawia to, że izolacja pianą jest znacznie szybsza od układania styropianu czy wełny mineralnej.

Podstawowe zalety izolacji natryskowej

  • Izolacja wykonana z zastosowaniem pianki pur chroni przed nagrzewaniem się pomieszczeń latem oraz utraty ciepła zimą
  • jest materiałem niesamowicie trwałym
  • jest bezpieczna dla środowiska i ludzi nie pyli, nie wydziela zapachu ani substancji toksycznych
  • podczas natrysku dociera do najtrudniej dostępnych szczelin